Jeśli jesteśmy miłośnikami książek o zakazanej miłości, w której wiele agresji, dawnych ran i seksualności, to powinniśmy sięgnąć po Bad Saint z księgarni taniaksiazka.pl. To pierwsza powieść z cyklu Monici James „All The Pretty Things”. Autorka przenosi nas do świata, w którym wydarzenia zaskakują, oburzają i jednocześnie smucą.

Bad Saint

Willow, główna bohaterka, zostaje porwana w trakcie swojego miesiąca miodowego. Nagle budzi się zakneblowana i związania i nie ma pojęcia, gdzie jest oraz co się stało. Tytułowy Saint jest porywaczem i płatnym zabójcą, który zamierza kobietę złamać i uczynić z niej seksualną niewolnicę. Jednak pomiędzy oprawcą, a ofiarą pojawia się dziwne porozumienie i uzależnienie. Oddziałują na siebie wzajemnie i pomimo krzywdy, która ich połączyła zaczynają odnajdywać porozumienie. Niestety pełno w nim bólu, który przynosi mężczyzna. Książka pokazuje z jednej strony uczucie i fascynację, a z drugiej całkowite upokorzenie. Każe zadać sobie pytania, jak można kochać człowieka, który nas uprowadził, zaczął więzić i wykorzystać do swoich potrzeb?

Trudna opowieść

Monica James przenosi nas do świata, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na delikatność. Jesteśmy poddani sile i potrzebom sprytniejszych od nas osób. Choć dostrzegamy połączenie pomiędzy głównymi bohaterami, to doskonale wiemy, w jaki sposób ono powstało. Ciekawe natomiast jest miejsce, w którym autorka ich osadziła. Mamy wrażenie, że zaglądamy do powieści z dzieciństwa i jak Robinson Crusoe przemierzamy bezludną wyspę. Woda oraz niezamieszkały ląd dają bohaterom czas na rozmowę, możliwość stworzenia głębszej relacji. Saint jest osobą po przejściach. W młodości został płatnym mordercą, ponieważ w ten sposób chciał ochronić oraz odzyskać swoją siostrę. To, co robi teraz i jak się zachowuje wynika z jego problemów z przeszłością. Willow natomiast nie potrafi zrozumieć uczuć, które się w niej rodzą i emocji, jakie powstają w trakcie relacji z mężczyzną. Nie dostrzega w nich sensu i jednocześnie nie wie, jak się ich pozbyć. Co z tego wyniknie?

Książka na wieczór

Bad Saint” to książka, którą warto zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd lub wolny weekend, w trakcie którego chcemy odpocząć. Pełna zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń, dzięki którym nie będziemy się nudzić. Zabiera nas do świata, w którym wiele rozpaczy, ale i miłości. Relacja bohaterów balansuje na granicy bólu i rozkoszy, fascynacji oraz nienawiści. Jako czytelnicy sami musimy wybrać, którą z opcji wolimy. Czy spodoba się nam kierunek, w którym pójdą bohaterowie?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Tags: